Przejdź do treści
Minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Minister Tchórzewski: Polscy energetycy zdali w ostatnich dniach trudny egzamin

17.08.2017

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy włączyli się w działania, których celem było przywrócenie dostaw energii elektrycznej do naszych odbiorców - powiedział 17 sierpnia 2017 r. minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji poświęconej bieżącej sytuacji związanej z usuwaniem awarii energetycznych na obszarach dotkniętych nawałnicami.

Więcej

Miniatura graficzna

Konkurs resortu energii dla klastrów

18.08.2017

Celem organizowanego przez resort energii konkursu jest wyróżnienie specjalnym certyfikatem tych klastrów energii, które zaprezentują najlepszą wizję swojego rozwoju. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 września 2017 r.

Więcej

Trwa usuwanie uszkodzeń spowodowanych nawałnicami, aby jak najszybciej przywrócić dostawy energii do odbiorców

13.08.2017

W wyniku bardzo wysokich temperatur w Polsce w dniach 10-12 sierpnia br. wystąpiło nagłe załamanie pogody na terenie Polski. Połączone było ono z nawałnicami o niezwykle silnym natężeniu, któremu towarzyszył także porywisty wiatr oraz deszcz o bardzo dużej intensywności. To wszystko spowodowało, że uszkodzeniu uległy elementy sieci elektroenergetycznej.  

Więcej

Znak UE

Zmiana klas energetycznych

11.08.2017

Konsumenci zdążyli się już przyzwyczaić do oznaczeń, które funkcjonują od lat. Najwyższe oznaczenie A+++ wskazywało na urządzenie najoszczędniejsze, a D na to, które zużywa znacznie więcej prądu. Chcielibyśmy Państwu przybliżyć nowe przepisy, które zmieniają dotychczasowe oznaczenia. Wprowadzają one ponownie klasy energetyczne w zakresie od A do G.

Więcej

Zdjęcie do informacji

Minister energii podpisał program współpracy z organizacjami pozarządowymi

04.08.2017

Minister energii Krzysztof Tchórzewski 20 lipca 2017 r. podpisał opracowany w ME program współpracy z organizacjami pozarządowymi. Celem programu jest stworzenie ram dla sprawnej i efektywnej współpracy, umożliwiające aktywny udział strony społecznej w tworzeniu rozwiązań w sferze zadań publicznych z zakresu działalności Ministerstwa Energii.

Więcej

Wiceminister Michał Kurtyka

Stażyści Programu „Energia dla Przyszłości” wrócili do ME

02.08.2017

W październiku 2017 r. rozpocznie się druga edycja Programu stażowego ME „Energia dla Przyszłości”. Tymczasem dobiegają końca staże uczestników pierwszej edycji. Po kilku miesiącach spędzonych na pracy w największych firmach energetycznych w kraju - PGE, Orlen, PGNiG – stażyści wrócili do Ministerstwa Energii.

Galeria zdjęć

Więcej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl