Przejdź do treści
Wiceminister energii Michał Kurtyka

Wiceminister Kurtyka: Rozpoczynamy konsultacje ustawy o rozwoju elektromobilności

27.04.2017

-Dziś przedstawiamy Państwu projekt, który jest efektem rocznych dyskusji i analiz, tego co dzieje się na świecie w zakresie elektromobilności. Ta ustawa będzie stanowić „konstytucję” dla rozwoju rynku pojazdów elektrycznych w Polsce – mówił wiceminister energii Michał Kurtyka. Projekt dokumentu został 27 kwietnia 2017 r. skierowany do konsultacji.

Galeria zdjęć

Więcej

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

Minister Tchórzewski: Projekt zgazowania węgla to przyszłość energetyki

20.04.2017

- Podpisany dzisiaj list intencyjny w sprawie budowy instalacji zgazowania węgla to odważny krok ku przyszłości energetyki opartej na nowych technologiach – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas briefingu prasowego dotyczącego projektu Tauronu i Grupy Azoty. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia 2017 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Więcej

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

20 lat Prawa energetycznego - konferencja URE

12.04.2017

- Ustawa Prawo energetyczne zastąpiła i uporządkowała wcześniejsze regulacje. Stała się prawnym fundamentem funkcjonowania sektora – powiedział minister Krzysztof Tchórzewski podczas zorganizowanej przez URE konferencji „20 lat ustawy Prawo energetyczne”. W trakcie wydarzenia minister wręczył też odznaki honorowe „Za Zasługi dla Energetyki” zasłużonym pracownikom URE.

Więcej

Wiceminister energii Michał Kurtyka

Wiceminister Kurtyka: Polska energetyka potrzebuje talentu i pasji młodych ludzi

28.04.2017

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się finałowa gala konkursu „Modelowanie rynku energii”, organizowanego przez Eneę. Jednym z członków kapituły konkursu był wiceminister energii Michał Kurtyka, który 27 kwietnia 2017 r. został zaproszony do wygłoszenia wykładu dotyczącego programu rozwoju elektromobilności jako przejawu nowego myślenia o prowadzeniu polityki gospodarczej.

Więcej

Zapraszamy do zgłaszania uwag do projektu ustawy o rozwoju elektromobilności i paliwach alternatywnych

Zapraszamy do zgłaszania uwag do projektu ustawy o rozwoju elektromobilności i paliwach alternatywnych

27.04.2017

Celem ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Energii jest pobudzenie rozwoju elektromobilności oraz zastosowania innych paliw alternatywnych (gazu ziemnego w formie LNG i CNG) w sektorze transportowym w Polsce. Chcemy to zrobić poprzez określenie ram prawnych dla rozbudowy infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych i tankowania CNG/LNG. Uwagi można zgłaszać do końca maja 2017 r.

Więcej

Rusza II edycja programu stażowego ME  „ENERGIA DLA PRZYSZŁOŚCI”

Rusza II edycja programu stażowego ME „ENERGIA DLA PRZYSZŁOŚCI”

24.04.2017

Już po raz drugi Ministerstwo Energii wspólnie z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A., Polskim Koncernem Naftowym ORLEN S.A. oraz Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A. ogłaszają nabór kandydatów na roczny, płatny staż. Zgłoszenia można składać od 24 kwietnia do 23 maja 2017 r.

Więcej

Zdjęcie do informacji

Wiceminister Piotrowski: polska energetyka potrzebuje zmiany pokoleniowej

06.04.2017

- Polska energetyka potrzebuje młodych, wykwalifikowanych i ambitnych ludzi. Myślę, że program edukacyjny PGNiG Termika „Zagrzewamy do nauki” doskonale wpisuje się w ten proces – powiedział wiceminister energii Andrzej Piotrowski podczas gali wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów szkół partnerskich. Spotkanie odbyło się 6 kwietnia 2017 r. w Warszawie. 

Więcej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, email: me@me.gov.pl