Przejdź do treści

Kolejna podpisana umowa na realizację projektu budowy gazociągu przesyłowego w ramach sektora energetyki POIiŚ 2014-2020

Flaga Unii Europejskiej

W dniu 28 grudnia 2016 r. została podpisana umowa o dofinansowanie dla projektu budowy gazociągu na odcinku Zdzieszowice – Wrocław, między Instytutem Nafty i Gazu – Państwowym Instytutem Badawczym a GAZ-SYSTEMEM S.A.

Projekt polega na budowie gazociągu o długości około 130 km, średnicy nominalnej 1000 mm i maksymalnym ciśnieniu równym 8,4 MPa.

Inwestycja jest realizowana w ramach tzw. Korytarza Północ – Południe, który ma na celu połączenie Terminala LNG w Świnoujściu oraz Gazociągu Bałtyckiego (Baltic Pipe), przez południową Polskę, Republikę Czeską, Słowację i Węgry, z planowanym terminalem Adria LNG w Chorwacji.

Gazociąg będzie zlokalizowany na obszarze województw opolskiego i dolnośląskiego. Trasa gazociągu przebiegać będzie przez następujące gminy: Leśnica, Zdzieszowice, Gogolin, Tarnów Opolski, Prószków, Opole i miasto Opole, Komprachcice, Dąbrowa, Lewin Brzeski, Olszanka, Skarbimierz, Oława i miasto Oława, Czernica, Długołęka.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 753 mln zł, natomiast kwota dofinansowania w ramach działania 7.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi 340 mln zł. Planowany termin zakończenia projektu to IV kwartał 2018 rok.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl