Przejdź do treści

Wiceminister Tobiszowski: Rozwój LW Bogdanka to także szansa na rozwój regionu

Wiceminister Grzegorz Tobiszowski.

We wtorek 14 lutego 2017 r. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, prezes Enei Mirosław Kowalik oraz Krzysztof Szlaga prezes zarządu LW Bogdanka S.A rozmawiali w Bogdance z przedstawicielami strony społecznej o przyszłości i perspektywach rozwoj LW Bogdanka. W spotkaniu udział wzięli też przedstawiciele władz samorządowych.

Podczas spotkania omawiano założenia przedstawionej w zeszłym tygodniu strategii rozwoju LW Bogdanka. Wiceminister Tobiszowski podkreślał zalety, jakie płyną ze współpracy firm z sektora górnictwa z sektorem energetyki. – Ta współpraca to dla obydwu zaangażowanych stron gwarancja stabilnego rozwoju – mówił.

Sekretarz stanu w ME zaznaczył również, że rozwój kopalni w Bogdance to również szansa na rozwój regionu. – Zaangażowanie strony społecznej w nasze działania oraz efekty tych działań dla rozwoju lokalnej społeczności i gospodarki to jedne z naszych priorytetów jeśli chodzi o restrukturyzację polskiego górnictwa – ocenił.

Minister Tobiszowski: Bogdanka wpisuje się w strategii Enei zbudowania grupy surowcowo-energetycznej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl