Przejdź do treści

Minister Tchórzewski: Elektryfikacja transportu będzie miała wymierny efekt dla ochrony środowiska

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

- Elektromobilność to najszybszy sposób na walkę z niską emisją w miastach - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji „Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska”. Spotkanie odbyło się 17 lutego 2017 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). W wydarzeniu wzięli również udział minister środowiska Jan Szyszko i prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

Minister Tchórzewski podczas konferencji podkreślił, że elektryfikacja transportu może doprowadzić do poprawy jakości powietrza, zwłaszcza w dużych miastach. – Chcemy wykorzystać potencjał, który mamy. Stawiamy na transport publiczny i miejski samochód elektryczny – dodał.  Zauważył, że może to być najszybszy sposób na walkę z niską emisją w miastach, jednocześnie pozwalający na rozwijanie się polskich technologii.

– Cieszy nas również, że równolegle z pracami w ME następuje wysiłek po stronie wielu agend rządowych, mający na celu wsparcie – również finansowe -rozwoju obszaru elektromobilności – powiedział minister Tchórzewski. Podkreślił, że projekt, który został zainicjowany w Ministerstwie Energii, ma charakter międzyresortowy i międzyinstytucjonalny. 

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl